All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ custom modern soundproofing panels ] match 188 Products.
Hexagonal Akupanel soundproof medium-density fiberboard wood veneer wall panel soundproof board soundproofing manufacturer
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Glass Wool Acoustic Ceiling Baffle Mineral Fiberglass Ceiling Tile Soundproofing
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
Wood Strip Sound Absorbing Panel For Studio Living Room Wall Decor Veneer MDF Background Soundproof Grille
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Direct Stick PET Hexagon Wall Panel For Indoor Wall Soundproofing
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
Sound Absorbing Akupanel Panels Wooden Easy To Install Fully Customizable
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Foldable Wood Slat Acoustic Wall Panel Modern Minimalist Medium-density Fiberboard Highly Effective Sound Graphic Design
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |
A Wood Strip Grille Sound-absorbing Panel Made of PET + MDF + Veneer Material with an NRC Value Ranging From 0.85 to 0.95
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Soundproofing Wood Akupanel Easy Installation Sound Absorbing Wall Panel Customized
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Sound Absorbing MDF Wood Akupanel Soundproof Slat Wall Acoustic Panel Customizable
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Fireproof Suspended Ceiling Acoustic Panels Soundproof Fiberglass Acoustic Ceiling Tiles
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |


