All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ custom modern soundproofing panels ] match 188 Products.
Sound Proof Acoustic Wooden Acoustic Slat Wall Panel 13mm
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Streamlined Ceiling Acoustic Wood Wall Panels Slat Design
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Innovative Natural 11mm Acoustic Slat Wood Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern 60*60CM Acoustic Panels 6 PCS Decorative Sound Wall Panels for Hotel Recording & Home Studio Office Use
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Multi Function Colorful Hexagon Sound Absorbing Panels PET Acoustic Sound Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Customized Acoustic Sound Absorbing Polyester Panels In Residential Applications
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Installation: | Glue |
| Residential Applications: | These Panels Are Ideal For Home Theaters, Living Rooms, Or Home Offices, Where Both Sound Quality And Style Are Important. They Help Minimize Noise While Adding A Contemporary Design Feature To Your Home Decor. |
Noiseproof Wood Akupanel Sound Proof Acoustic Wood Slat Wall Customized
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern Interior Acoustic Ceiling Baffle Hotel Sound Absorbing Fiberglass Panels
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
Rectangle 25mm Acoustic Slat Wood Wall Panels With Environmental Protection E1
| Service: | OEM/ODM |
|---|---|
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
| Fabric Flame Retardant: | None/B1 |
Self Adhesive Hexagon Acoustic Panel Beveled High Density PET Polyester Acoustic Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |


