All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ custom modern soundproofing panels ] match 188 Products.
High Density Acoustic Ceiling Baffle Noise Absorption Fiberglass Acoustic Panel
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
The PET material has excellent fireproof properties. The installation method is convenient and allows for customized patterns. It is also a soundproof board that can be joined together.
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
PET Slat Acoustic Panels Vs AKUPANEL
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Customized Wood Akupanel Veneer MDF PET For Environmental Protection Grade E0
| Thickness: | 21/11/13mm/Customized |
|---|---|
| Color: | Wood Color |
| Environmental Protection: | Grade E0 |
High Density Natural Bamboo Akupanel Sound Absorption Acoustic Wood Wall Panel
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern Eco-Friendly PET Wall Panel for Hotel Decoration Sound Insulation Moisture-Proof for Bedroom Living Room Graphic
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Modern Design PET Acoustic Panel 9mm Thickness Sound Absorbing & Anti-Mildew for Hotel Basement & Garage Graphic Design Solution
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Veneer MDF Akupanel Slat Wall Panel Sound Proof Slatted Wood Acoustic Panels
| Features: | Easy To Install, Durable |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Application: | Indoor |
Wholesale Supplier Hexagon Polyester Fiber Customized Acoustic Panels Sound Absorbing Felt Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Eco Friendly Soft Fabric Acoustic Panel Sound Absorbing For Conversation Room
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |


