All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Architectural Wood Slat Acoustic Panels for Commercial and Residential Spaces
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood, PVC |
Hotel Cinema Ceiling Acoustic Panel Fireproof Wall Decoration Soundproof Fiberglass Panels
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
2750 X 320 Wood Slat Ceiling Wood Slate Acoustic Panel Acoustic Panels Acoustic Sound Proof Panels
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Noise Absorbing Fabric Acoustic Panel Soundproof Cinema Acoustic Panels For Walls
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Wood Slat Acoustic Panels PET Back Board With High NRC For Stylish Interior Noise Control
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
10mm Hexagon Acoustic Panel Felt PET Sound Absorbing Panels For Home Office Classroom
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Akupanel Akoustik Panel Wooden Slat Acoustic Panel For KTV Soundproofing
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood, Natrual Wood, PVC |
Wholesale Decorative Wood Slat Acoustic Panels with PET Backing for Walls and Ceilings
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Size: | 2400x605mm |
Slat Wood Acoustic Panel 240 X 60cm 21mm Thick Custom Veneer Factory Direct Supply
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood Or PVC |
Wood Veneer+Polyester Acoustic Panels Precision-cut Edges Custom Sizes/Wood Colors Available A1/B1 Fire-rated
| Type: | PET Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | Veneer+Polyester |
| Color: | Various Colors Available |


