All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Polyester Fiber Acoustic Square Panels Sound Absorbing Acoustic Sound Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Colorful Flat Sound Proof Acoustic Panel PET Fire Retardant Studio Soundproofing Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Hexagon Acoustic Wood Slat Panels Sound Absorbing Art Wood Fiber Acoustic Panels
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
Hexagon Wood Veneer Acoustic Panels Noiseproof PET Slat Acoustic Wall Panels
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
Rectangle Polyester Sound Acoustic Panel Lightweight Fireproof Sound Absorbing Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Curved Wavy Wood Acoustic Panel Interior Decoration
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Recycled PET Acoustic Felt Panels Sound Absorbing Board Wall Ceiling Absorbing Panel
| Material: | 100% Recycled PET |
|---|---|
| Size: | 2400*600mm, Customized |
| Thickness: | 12mm, Other Thickness |
Wavy Wood Slat Acoustic Panel High Sound Absorption (NRC>0.85) For Hotel Lobby Decor & Sound Control Custom Shape
| Application: | Home/Conference Room/Lobby |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E1 |
| Size: | 2400/2700/3000 X 600mm/ Customized |
Customized Pattern PET Acoustic Panel Recyclable Acoustic Panels Sound Absorption
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Office Felt Acoustic Panels For Walls And Ceilings 2420x1220mm Customized
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |


