All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Art Printed Interior Customized Acoustic Panels Sound Absorption Wall Decoration
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Customized Picture: | Need Your High Definition Picture |
Customized PET Square Acoustic Panels Sound Absorption For Cinema Recording Room
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
|---|---|
| Sound Absorption Effect: | Better Sound Absorption Effect On Daily Noise Of 125-4000Hz |
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
Wholesale Supplier Hexagon Polyester Fiber Customized Acoustic Panels Sound Absorbing Felt Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
300 X 600 Walnut Oak Wood Slat Acoustic Panels Sound Absorption Interior Decoration For Home Office
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Decorative Wood Slat Acoustic Panel Sound Absorbing 240 X 60cm 4pcs Per Carton
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Veneer Material: | Technical Wood |
ROHS ISO Certified Acoustic Wood Slat Panels Sound Absorption Customized
| Key Features: | Superior Sound Absorption, Fire-Resistant, Thermal Insulation, Moisture Resistance, Anti-Bacterial Design, Durability & Smooth Finish, Lightweight & Easy To Handle, Modern Aesthetic, Eco-Conscious Material |
|---|---|
| Fabric Cover Options: | 36 |
| Size: | 1200*600mm/Customized |
Polyester Acoustic Decorative Wall Panels Sound Absorption Hexagon Sound Panels
| Installation: | Glue |
|---|---|
| Thickness: | 9/12mm |
| Shape: | Hexagon/Round/Customized |
Customized 1200x600mm Fabric Acoustic Panel Sound Absorption Fire Resistant
| Shape: | Rectangle |
|---|---|
| Material: | Fiberglass, Polyester Fiber |
| Size: | 1200*600mm/Customized |
Walnut Wood MDF Slatted Acoustic Panels Sound Absorbing For Interior Wall And Ceiling
| Finish: | Veneer, Melamine, PVC |
|---|---|
| Color: | Walnut/Oak/Others |
| Size: | 2400/1200*605mm, Customized |
Fabric Wave Curved Acoustic Wall Panels Fiberglass Highly Sound Absorption
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |


