All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Multi Color Sound Insulation Square Acoustic Panels Interior Wall Fireproof Acoustic Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
A kind of wooden soundproof board with multiple sizes available for customization and excellent sound absorption effect
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Sound Deadening Square Acoustic Panels Felt Pet Polyester Fiber Acoustic Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Customized PET Round Acoustic Panels Soundproofing Board For Wall And Ceiling
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Modern 60*60CM Acoustic Panels 6 PCS Decorative Sound Wall Panels for Hotel Recording & Home Studio Office Use
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
PET Sound Absorbing Acoustic Panels Printed Interior Decorative Soundproof Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Customized Picture: | Need Your High Definition Picture |
Modern Design Acoustic Panel with PET Material 1-Year Warranty for School Auditorium Theater and Hotel Use
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Soundproofing Oak Akustik Panels Wall Decor Interior With Sound Absorption Coefficient 0.86-0.95
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Sound Absorption Fabric Acoustic Panel For Wall Metal Panel ROHS ISO Certification
| Eco-friendly: | Grade E1 |
|---|---|
| Function: | Highly Sound Absorption |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Lightweight Fabric Acoustic Panel Eco friendly Fire Retardant B1
| Size: | 1200*600mm/Customized |
|---|---|
| Fabric Color: | Various |
| Key Features: | Superior Sound Absorption, Fire-Resistant, Thermal Insulation, Moisture Resistance, Anti-Bacterial Design, Durability & Smooth Finish, Lightweight & Easy To Handle, Modern Aesthetic, Eco-Conscious Material |


