All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Highly Effective Sound Absorption Acoustic Wall Panel for Low Frequency Spectrum Performance Improvement
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
|---|---|
| Density: | 1800gsm |
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
Reduce Reverberation Eliminate Noise Interference Sound Acoustic Panels
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
1220*2440mmCustomizable Pattern-shaped Polyester Fiber Material Sound-absorbing Board 48 different colors, excellent sound absorption effect, easy and quick installation
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
PET Felt Square Acoustic Panels 9mm Sound Aborbing Wall Board For KTV
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
| Color: | 36 Options |
Excellent Heat Insulation 9mm Pet Felt Acoustic Panel 1-3kg Per Square Meter
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
High Density Acoustic Ceiling Baffle Noise Absorption Fiberglass Acoustic Panel
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
9mm PET Square Acoustic Panels Soundproof Felt Acoustic Wall Panels For Office Home
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Decorative Options: | 36 Colors |
Customizable Size And Material Sound Acoustic Panel For Optimal Acoustic Performance In Professional Environments
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Environmentally Friendly Harmless Acoustic Panel for Home Theater Enhanced Low-Frequency Sound Absorption 50mm Thickness
| Elasticity: | Good Elasticity |
|---|---|
| Density: | 30 Kg/m3 |
| Mdf Thickness: | Normal Is 12mm Accept Customization |
High Density Ceiling Baffles Sound Absorption Thick Fiberglass Acoustic Panel
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |


