All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Residential PET Noise Reduction Acoustic Panels Sound Absorbing For Home Theaters
| Wide Range Of Colors: | Choose From A Variety Of Color Options To Match Or Contrast Your Decor. With Vibrant Shades And Neutral Tones Available, You Can Easily Customize The Panels To Fit The Aesthetic Of Any Room, Whether You’re Designing For A Modern Office, A Vibrant Studio, O |
|---|---|
| Sustainability: | E0 |
| Size: | Customized |
Noise Cancelling Square Acoustic Panels PET Felt Sound Absorbing Acoustic Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
High Density Fabric Acoustic Panel Decorative Sound Absorption Panel For KTV Room Theatre
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Glass Wool Fiberglass Acoustic Ceiling Panel Sound Proof Acoustic Board
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
Fire Retardant Eco Friendly Square Acoustic Panels Noise Absorption Sound Proof Boards
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Modern Wood Slat Acoustic Wall Panel With Eco PET Felt Backing And Sound Absorption
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Custom 12mm Polyester Fiber Acoustic Panels Eco Friendly Sound Absorbing Wall Panels
| Name: | PET Felt Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
Factory Good Quality Material 100% Polyester Fiber Acoustic Panel Sound Proofing Acoustic Panel For Wall
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
PET Wood Veneer Lightweight Acoustic Panels Sound Absorbing Wall Panel Without MDF
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |
Modern PET Acoustic Felt Wall Panels Sound Absorption For Interior Design
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


