All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels pet ] match 368 Products.
Soundproofing Oak Akustik Panels Wall Decor Interior With Sound Absorption Coefficient 0.86-0.95
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
PVC Veneer MDF PET Wooden Grille Acoustic Wall Panel With Lights Various Options
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Acoustic Wall Panels PVC Veneer MDF PET Soundproof Slatted Laminated
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Soundproofing Wood Akupanel Acoustic Solutions With Real Wood Veneer And Veneer MDF PET Construction
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Uncompromising Quality And Craftsmanship: | Meticulously Crafted From High-grade Materials With Attention To Detail |
Acoustic Wood Slat Wall Panels For Home Conference Room And Theater
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Customized Wood Akupanel Veneer MDF PET For Environmental Protection Grade E0
| Thickness: | 21/11/13mm/Customized |
|---|---|
| Color: | Wood Color |
| Environmental Protection: | Grade E0 |
Curved Wavy Wood Strip Sound Absorbing Panel Interior Decoration
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
SGS Certification MDF Acoustic Wall Sound Panel Soundproofing For Home Conference Room
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Veneer Color: | Walnut/Oak/Other Wood Colors |
| PET Color: | Black/Others |
Raw Wood Color PVC Veneer Hexagon Sound Proof Panels
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
Felt Wall Panels Fireproof Fabrics Acoustic Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


