All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels pet ] match 368 Products.
Sound Absorbing Akupanel Panels Wooden Easy To Install Fully Customizable
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Akupanel Custom Wood Soundproofing Panels Effortless Setup For Optimal Noise Reduction
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Wood Akupanel Wall Panels Quick Installation Custom Sound Absorption Solutions
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Akupanel Soundproofing Wood Wall Panels Simple Assembly Adaptable Acoustic Options
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Wood Veneer Finish Sound Insulation Interior New Design Board Slats Wall Panelling Acoustic Panels
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Application: | Interior Wall |
| Thickness: | 21/11/13mm/Customized |
Safe Eco Friendly E1 Environmental Protection Level PET Sound-Absorbing Board for Health and Well-Being
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
21mm Interior Acoustic Slat Wood Panels Sound Insulation Wall Panelling
| Finish: | Veneer, Melamine, PVC |
|---|---|
| Color: | Walnut/Oak/Others |
| Size: | 2400/1200*605mm, Customized |
Experience Perfect Fusion of Style and Acoustic Absorption with Catilan Wood Akupanel in Space
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Transform Space Catilan Wood Akupanel Perfect Combination Of Style And Acoustic Absorption
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Create Stylish Acoustic Sanctuary with Wood Akupanel Ultimate Solution for Space
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


