All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels pet ] match 368 Products.
1200 X 600 Fabric Acoustic Wall Panel Adhesive Fiberglass Sound Absorbing Fabric Coverd
| Material: | Fabric+Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200x600mm |
| Thickness: | 25/50mm |
Wooden soundproof panels that can be used in both the bedroom and the living room
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Veneer Color: | Walnut/Oak/Other Wood Colors |
| PET Color: | Black/Others |
A wooden soundproof panel made from polyester fibers and wood boards, with a soundproofing effect exceeding 90%.
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Veneer Color: | Walnut/Oak/Other Wood Colors |
| PET Color: | Black/Others |
Anti Collision Sound Absorbing Board Flame Retardant Soundproof Art Panels 25/50mm
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Modern Acoustic Wood Veneer Panel Akupanel PET Soundproofing For Hotel
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Deals B2B Exclusive PVC Wood Akupanel Acoustic Wall Panels Grade E0 Environmental Protection Soundproofing
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Contemporary Design Wooden Slat Mdf PET Soundproof Material Hotel Sound Absorbing Board
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Indoor Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Wooden Acoustic MDF Composite Akupanel Wall Interior Decoration Akustik Panel
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Indoor Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Thickness: | 21mm, Other Thickness |
Upgrade Projects Home / Conference Room / Theater Soundproofing Akupanel Wooden Slat Acoustic Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
China Standard Factory Reasonable Price Wooden Acoustic Slat Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


