All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels pet ] match 368 Products.
Customizable 3D Wood Veneer MDF Wave Panels - Bendable, Curly & Great for Acoustic Design
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
A kind of wooden soundproof board with multiple sizes available for customization and excellent sound absorption effect
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Akupanel Soundproof Panels For Walls Simple Setup Personalized Acoustics
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Commercial Spaces Wooden Acoustic Wall Tiles Soundproofing
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Easy Installation: | Lightweight Build And User-friendly Installation System |
| Product Category: | Akupanel |
Acoustic Sound Wood Wall Panels With Customized Thickness And Grade E0 Environmental Protection
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
High Quality 3D Wood Veneer MDF Wave Wall Panel Flexible Curly Bendable for Acoustic Decor
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
China Manufacturer Direct Wholesale Polyester Fiber Soundproof Wall Boards
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 600*600mm/ Customized |
3D Wood And MDF Slat Wave Board Decorative Flexible Curly Bendable Curved Slat Acoustic Wall Panel
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 15/13mm, Other Thickness |
Akupanel Soundproof Wood Wall Panels Effortless Installation Customizable Acoustic Solutions
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Akupanel Easy Install Soundproof Wood Panels Tailored To Acoustic Needs
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


