All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
12mm Indoor Decorative Pet Felt Polyester Fiber Acoustic Hexagon Soundproof Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
PET Sound Absorber Board: Lightweight and durable, factory-direct with outstanding quality
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Polyester fiber panel 48 different colors are available for customizing patterns
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
PVC wood-grain veneer V-shaped grooved hexagonal sound-absorbing wall panel
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |
Rectangle 25mm Acoustic Slat Wood Wall Panels With Environmental Protection E1
| Service: | OEM/ODM |
|---|---|
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
| Fabric Flame Retardant: | None/B1 |
Soft Decorative Acoustic Sound Panels Soundproof Fabric Wrapped Noise Control Wall Panels
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Fire Resistant Fiberglass Ceiling Panels For Enhanced Clarity And Comfortable Spaces With Keel
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
Improved Speech Clarity 2025 Strong Flame Resistance Fire Retardant Shortened Reverberation Time
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
|---|---|
| Dimensional Stability: | Good Physical Stability |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
Cinema Hotel Fabric Wrapped Fiberglass Panels Soundproof Decorative Acoustic Wall Panel
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
High Density Fabric Wrapped 25mm Felt Acoustic Sound Absorbing Wall Panels For Cinema
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |


