All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
9mm PET Soundproof Wall Panels Polyester Fiber Felt Sound Absorb Acoustic Panel
| Material: | 100% Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Sound Absorbing DIY PET Acoustic Wall Panel Sound Proofing Polyester Fiber For Cinema Office
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
| Size: | 2420*1220/1200*600mm, Other Size |
Customized Solid Wood MDF Acoustic Panels With Modern Wooden Slat Design Soundproof With Veneer Finish Hotels Studios Gyms Halls
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Custom Patterned PET Polyester Felt Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Grade E0 B2B Bulk Natural Wood Acoustic Wall Panels Akupanel Panel Soundproof 0.86-0.95 Sound Absorption Coefficient
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern 3D medium-density fiberboard solid wood walls and ceilings sound-absorbing panels, large-sized sound-absorbing panels, used for apartment sound absorption panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Office Sound Absorbing Art Panels HD Printed Modern Acoustic Wall Panels Customized
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Customized Picture: | Need Your High Definition Picture |
21mm Interior Acoustic Slat Wood Panels Sound Insulation Wall Panelling
| Finish: | Veneer, Melamine, PVC |
|---|---|
| Color: | Walnut/Oak/Others |
| Size: | 2400/1200*605mm, Customized |
Diamond-shaped wood grain veneer DIY living room decoration sound-absorbing board
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |
Foldable Wood Slat Acoustic Wall Panel Modern Minimalist Medium-density Fiberboard Highly Effective Sound Graphic Design
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |


