All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
White Fiberglass Sound Absorbing Panels Glass Wool Acoustic Ceiling Tiles
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
Customized Acoustic Sound Absorbing Polyester Panels In Residential Applications
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Installation: | Glue |
| Residential Applications: | These Panels Are Ideal For Home Theaters, Living Rooms, Or Home Offices, Where Both Sound Quality And Style Are Important. They Help Minimize Noise While Adding A Contemporary Design Feature To Your Home Decor. |
Interior Ceiling Felt Acoustic Baffles Sound Absorbing Acoustic Fiberglass Wall Panels
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
Glass fiber sound insulation cotton - Excellent sound insulation effect, safe and convenient
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Modern 3D design of sound-insulating hexagonal soundproof wall panels for sound insulation
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Soft Thick Fabric Acoustic Wall Panels Noise Reduction Eco Friendly
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Hexagonal Akupanel soundproof medium-density fiberboard wood veneer wall panel soundproof board soundproofing manufacturer
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
High Density Glass Wool Ceiling Baffles Acoustic Fiberglass Sound Insulation Panels
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
9mm 12mm Polyester Fiber PET Acoustic Wall And Ceiling Panels Soundproof For Home Theater
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Soundproof 3D Acoustic Wall Panels Fabric Wrapped Glass Fiber Sound Absorbing Panel
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |


