All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Modern Style PET Wall Panel Soundproof Decorative for Retail Store Hotel Exhibition Hall Graphic Design Solution
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
100% PET Acoustic Panel Coverage Efficiency Felt Acoustic Panel Custom Size Color
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Cinema Fire Proof Fabric Acoustic Panel Use Cover Fiberglass Grade A Grade B
| Width: | 1550mm, Other Width |
|---|---|
| Density: | 450gsm |
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
Polyester fiber honeycomb type DIY cutting acoustic panel for home decoration of living room
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Multilayer Solid Wood Acoustic Panel for Luxury Residential Living Room Background Wall E0 Grade CE Certified Eco-friendly
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2440 X 197mm/ Customized |
Fire Resistant Fabric Covered Acoustic Panel Suitable for Public Buildings Hotels Restaurants and Healthcare Facilities
| Packaging Details: | Carton,Coating |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-14Days |
| Payment Terms: | T/T |
Cinema KTV Fabric Acoustic Panel Anti Collision Decorative Sound Absorbing Wall Panels
| Material: | Fiberglass+Fabric |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
SGS Certification MDF Acoustic Wall Sound Panel Soundproofing For Home Conference Room
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Veneer Color: | Walnut/Oak/Other Wood Colors |
| PET Color: | Black/Others |
Hexagonal Acoustic Panel CATILAN PET Sound-absorption Panels High NRC 0.85 Custom Shape Class A And Class B Flame Retardancy
| Thickness: | 9/12/15mm |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Mounting Type: | Wall Or Ceiling |
High NRC ≥0.85 Polyester Acoustic Panel for Noise Reduction E1 Grade Low Formaldehyde Polyester Acoustic Panels
| Size: | 2420*1220mm |
|---|---|
| Thickness: | 9/12/15mm |
| Color: | Various Colors Available |


