All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
12mm Sound Absorbing Panels Dense Acoustic Panels Echo Noise Reducing Sound Panels Tackable Studio Panels For Wall Ceiling Acoustic Treatment
| Name: | PET Felt Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
Fabric Wrapped Acousitc Panel Indoor Wall Panel Fiberglass For Cinema Home Hotel Professional Sound Control
| Material: | Fiberglass, Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*600mm, 600*300mm Or Other Size |
| Thickness: | 25/30/50mm |
Slatted Acoustic Wall Panel With Customizable Veneer 240 X 60cm Factory Made
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Thickness: | 21/11/13/15mm |
3D Polyester Fiber Square Acoustic Wall Panels Sound Proofing Panels For Office
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
PET Wooden Acoustic Slat Panels MDF Veneer Modern Soundproof Acoustic Wall Panel
| Finish: | Veneer, Melamine, PVC |
|---|---|
| Color: | Walnut/Oak/Others |
| Size: | 2400/1200*605mm, Customized |
Hexagon Acoustic Wood Slat Panels PET Hexagon Wall Panel
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
Polyester Fiber Decorative Acoustic Hexagon Panels For Walls Sound Absorbing
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Commercial Spaces: | In Offices, Meeting Rooms, Restaurants, And Cafes, These Panels Reduce Noise Distractions And Create A More Comfortable Environment For Both Employees And Customers. Their Modern Design Adds An Attractive And Functional Element To Any Commercial Space. |
Polyester Fiber Sound Absorbing Wall Panel Soundproofing PET Felt Sound Insulation
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Hexagon Polyester Fiber Acoustic Wall Panels Interior Home Decoration
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Curved Wavy Wood Strip Sound Absorbing Panel Interior Decoration
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |


