All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Custom Patterned Polyester Fiber pet Wall Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Customizable Polyester Fiber Fabric Sound Absorbing Board A1 / B1 Flame Retardant
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Wood Veneer Acoustic Slat Panel 2400 x 600mm Thickness 21mm Custom Surface Finish
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Veneer Material: | Technical Wood |
Wood Premium Acoustic Wall Panels for Home Office and Commercial Use
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Smooth Wooden Sound Proof Panels For Home Conference Room Theater
| Thickness: | 21/11/13mm/Customized |
|---|---|
| Sound Absorption Coefficient: | 0.86-0.95 |
| Uncompromising Quality And Craftsmanship: | Meticulously Crafted From High-grade Materials With Attention To Detail |
9mm 12mm PET Felt Acoustic Wall Panels Indoor Soundproofing Square Panels
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |
PVC Veneer Hexagon Felt Polyester Fiber Sound Absorbing Board
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | 30*25.4cm Or Customized |
Commercial Spaces Wooden Acoustic Wall Tiles Soundproofing
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Easy Installation: | Lightweight Build And User-friendly Installation System |
| Product Category: | Akupanel |
Meeting Room Wood Akupanel Walnut Oak Veneer Color Sound Absorbing Wood Panels
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Shape: | Rectangle |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
9mm Pet Polyester Fiber Acoustic Wall Tiles For Office And Meeting Room
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


