All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Customized Wood Akupanel Veneer MDF PET For Environmental Protection Grade E0
| Thickness: | 21/11/13mm/Customized |
|---|---|
| Color: | Wood Color |
| Environmental Protection: | Grade E0 |
PET Hexagon Decorative Acoustic Wall Tiles Polyester Fiber Acoustic Soundproof Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Inkjet Printed Wall Decoration Polyester Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Sound Absorbing MDF Walnut Wood Slatted Acoustic Panels For Interior Decoration Wall
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Recycled PET Acoustic Wall Panels 9mm Soundproof Polyester Fiber Boards For Interior Design
| Name: | PET Felt Acoustic Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | Choose From Our Color Chart |
Carving Felt Acoustic PET Panel Polyester Fiber Wall Board
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Customized Wooden Akupanel Acoustic Wall Panels For Home Conference Room Theater
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
A Wood Strip Grille Sound-absorbing Panel Made of PET + MDF + Veneer Material with an NRC Value Ranging From 0.85 to 0.95
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Decorative CNC-Carved PET Acoustic Panels With Custom Patterns And 3D Surfaces
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Eco Friendly Acupanel Slat Wall Soundproof Veneer Wood Slat Acoustic Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


