All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Acoustic Sound Wood Wall Panels With Customized Thickness And Grade E0 Environmental Protection
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Acoustic Wood Slat Panels Custom Slat Spacing NRC>0.85 for Boutique Offices Statement Home Walls Easy DIY Install
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0\E1 |
| Size: | 2400/2700/3000 X 600mm/ Customized |
CNC Engraved Polyester Fiber Acoustic Panels With Decorative Patterns For Wall Use
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Factory Price Modern Akupanel 3D Design PET Acoustic Slat Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
21mm Factory Direct Akupanel And PET Felt Backing MDF Wood Veneer Acoustic Panel For Wall Decoration
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Soundproofing Wood Akupanel Easy Installation Sound Absorbing Wall Panel Customized
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Wholesale with Competitive Price Akupanel Wood Veneer MDF Covered PET Wood Slat Acoustic Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Raw Wood Color PVC Veneer Hexagon Sound Proof Panels
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
Printed Oil Painting Wall Decoration Polyester Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
A sound-insulating wooden panel that can be used in various scenarios such as living rooms, bedrooms and schools.
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


