All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Contemporary Design Wooden Slat Mdf PET Soundproof Material Hotel Sound Absorbing Board
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Indoor Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
21mm Natrual Wood Veneer Wooden Grille Acoustic Wall Panel Solid Wood MDF
| Material: | Natural Wood Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Function: | Highly Sound Absorption |
| Size: | 2400*605mm, Other Size |
Wooden Acoustic MDF Composite Akupanel Wall Interior Decoration Akustik Panel
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Indoor Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Thickness: | 21mm, Other Thickness |
MDF Wood Akupanel Sound Proof Eye Catching Design In Walnut Oak Veneer Color
| Environmental Protection: | Grade E0 |
|---|---|
| Product Name: | Akupanel Acoustic Slat Panel Wood Akustik Panel Wood Modern Interior Sound Proof Wall Decoration Wall Panels |
| Effective Noise Control: | Engineered To Absorb Sound And Minimize Echoes, These Panels Create A Quiet, Peaceful Environment For Work, Relaxation, Or Social Gatherings. |
Modern Acoustic Wood Veneer Panel Akupanel PET Soundproofing For Hotel
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern Design 9mm Carved PET Acoustic Felt Sheet Wall Panel For Office & Hotel
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Flexible and bendable wooden soundproof board with high flexibility
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Wooden Sound Absorbing Board The Ultimate Solution For Home Conference Room And Theater Professional Results Guaranteed
| Product Category: | Akupanel |
|---|---|
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
| Thickness: | 21mm, Other Thickness |
Upgrade Projects Home / Conference Room / Theater Soundproofing Akupanel Wooden Slat Acoustic Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Soundproofing Wood Akupanel Acoustic Solutions With Real Wood Veneer And Veneer MDF PET Construction
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Uncompromising Quality And Craftsmanship: | Meticulously Crafted From High-grade Materials With Attention To Detail |


