All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Decorative Engraved PET Fiber Acoustic Panels For Interior Wall Sound Absorption
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Custom CNC- Carved PET Fiber Acoustic Panels For Decorative Wall And Sound Control
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Polyester Felt Acoustic Room Divider Panels PET Portable Soundproof Office Partition Walls
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |
Wood Slats Akupanel Acoustic Slat Wood Wall Panels For Sound Absorbing
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Multi Function Colorful Hexagon Sound Absorbing Panels PET Acoustic Sound Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Indoor Polyester Acoustic Board PET Sound Absorbing Panels Hexagon For School Library
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Noise Depending Acoustic Fabric Panels Carved PET Polyester Fiber Soundproof Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Veneer MDF PET Sound Absorbing Wood Panels Advanced Acoustic Engineering For Noise Reduction Reverb Control
| Product Category: | Akupanel |
|---|---|
| Environmentally Friendly And Sturdy Buildings: | Made Of Sustainable Materials For Long-lasting Durability |
| Usage: | Soundproofing |
Interior Acoustic Akupanel Soundproofing Office Acoustic Wood Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Round Polyester Fiber Acoustic Soundproofing Panels PET Suspended Ceiling Acoustic Pads
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |


