All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels sound absorption ] match 337 Products.
Acoustic Wall Panels PVC Veneer MDF PET Soundproof Slatted Laminated
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Polyester Sound Absorbing Board Print World Map
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Direct Stick PET Hexagon Wall Panel For Indoor Wall Soundproofing
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
Felt Wall Panels Fireproof Fabrics Acoustic Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Modern Interior Acoustic Wall Panels Akupanel Sound Proof Wall Panels For Hotel
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400*605mm, Other Size |
Easy Install Akupanel Wood Wall Panels Tailored Soundproofing with Superior Absorption
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Apartment Home Decor Wood Akupanel Acoustic 3D Wall Panels For Soundproofing
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400*605mm, Other Size |
1200 X 600 Fabric Acoustic Wall Panel Adhesive Fiberglass Sound Absorbing Fabric Coverd
| Material: | Fabric+Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200x600mm |
| Thickness: | 25/50mm |
Wooden soundproof panels that can be used in both the bedroom and the living room
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Veneer Color: | Walnut/Oak/Other Wood Colors |
| PET Color: | Black/Others |
A wooden soundproof panel made from polyester fibers and wood boards, with a soundproofing effect exceeding 90%.
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Veneer Color: | Walnut/Oak/Other Wood Colors |
| PET Color: | Black/Others |


