All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet polyester fiber soundproof panel ] match 118 Products.
Hexagonal Acoustic Panel CATILAN PET Sound-absorption Panels High NRC 0.85 Custom Shape Class A And Class B Flame Retardancy
| Thickness: | 9/12/15mm |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Mounting Type: | Wall Or Ceiling |
Low Frequency Spectrum Acoustic Panel Board with Highly Effective Sound Absorption Applications
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Fire Retardant: | Strong Flame Resistance |
Akupanel Akoustik Panel Wooden Slat Acoustic Panel For KTV Soundproofing
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood, Natrual Wood, PVC |
Akupanel Akustik Panel Wooden Slat Acoustic Panel For Home Soundproofing TV Back Wall
| Product Name: | Wood Sound Absorbing Slat Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood, Natrual Wood, PVC |
Wholesale Supplier Hexagon PET Sound Absorber Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
PET Sound Absorber Board: Lightweight and durable, factory-direct with outstanding quality
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Inkjet Printed Wall Decoration Polyester Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Printed Oil Painting Wall Decoration Polyester Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Glass fiber sound insulation cotton - Excellent sound insulation effect, safe and convenient
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Wall Decoration Acoustic Panels Custom Patterned
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |


