All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet polyester fiber soundproof panel ] match 118 Products.
High Density Acoustic Panels Soundproof Felt Stylish Pattern Design Flame Resistant Wall Decor
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | Choose From Our Color Chart |
| Size: | 2420*1220/1200*600mm, Other Size |
Felt Acoustic Panel Supplier Highly Effective Sound Absorption 100% PET Acoustic Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Highly Effective Sound Absorption 100% PET Acoustic Panel Coverage Efficiency Felt Acoustic Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Modern Home Hotel Office 3D Hexagon Acoustic Panel Soundproof Wall Panel For Cinemas
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Auditorium Soundproof Round Acoustic Panels Fire Retardant Acoustic Cinema Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
A Wood Strip Grille Sound-absorbing Panel Made of PET + MDF + Veneer Material with an NRC Value Ranging From 0.85 to 0.95
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Office Felt Acoustic Panels For Walls And Ceilings 2420x1220mm Customized
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Factory Wholesale Soundproof Acupanel Acoustic Wood Panel Veneer MDF PET Slat Acoustic Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Custom Wood Slat Wall Panel Soundproof Decorative Acoustic Treatment Supplier
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Veneer Material: | Technical Wood |
High NRC ≥0.85 Polyester Acoustic Panel for Noise Reduction E1 Grade Low Formaldehyde Polyester Acoustic Panels
| Size: | 2420*1220mm |
|---|---|
| Thickness: | 9/12/15mm |
| Color: | Various Colors Available |


