All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet polyester fiber soundproof panel ] match 118 Products.
Anti Collision Sound Absorbing Board Flame Retardant Soundproof Art Panels 25/50mm
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
240 X 60 Cm Wood Slat Acoustic Panel Factory Producing Office Wall PET Sound Absorbing
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Excellent Heat Insulation 9mm Pet Felt Acoustic Panel 1-3kg Per Square Meter
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
Raw Wood Color PVC Veneer Hexagon Sound Proof Panels
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
Acoustic Wood Slat Panels Custom Slat Spacing NRC>0.85 for Boutique Offices Statement Home Walls Easy DIY Install
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0\E1 |
| Size: | 2400/2700/3000 X 600mm/ Customized |
9mm PET Square Acoustic Panels Soundproof Felt Acoustic Wall Panels For Office Home
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Decorative Options: | 36 Colors |
Wavy Wood Slat Acoustic Panel High Sound Absorption (NRC>0.85) For Hotel Lobby Decor & Sound Control Custom Shape
| Application: | Home/Conference Room/Lobby |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E1 |
| Size: | 2400/2700/3000 X 600mm/ Customized |
Hollow Out 100% Pet Felt Acoustic Panel Art Soundproof Wall Art Panel 3D Model Design Capable
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |


