All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ felt acoustic panels for walls and ceilings ] match 64 Products.
Fabric Wrapped Wall Panel Fiberglass Core Acoustic Panels for Professional Sound Control Solutions
| Material: | Fiberglass, Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*600mm, 600*300mm Orother Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Fabric Wrapped Acousitc Panel Indoor Wall Panel Fiberglass For Cinema Home Hotel Professional Sound Control
| Material: | Fiberglass, Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*600mm, 600*300mm Or Other Size |
| Thickness: | 25/30/50mm |
9mm Eco Friendly PET Polyester Fiber Acoustic Panel For Office Home Cinema Recording Room
| Name: | PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | Choose From Our Color Chart |
Fireproof 100% Polyester Fiber Sound-absorbing Board Wholesale Soundproof Wall Panels Felt Sound Absorbing Board PET Acoustic Panels
| Design Style: | Contemporary |
|---|---|
| Edge Type: | Beveled |
| Panel Size: | 2400*400mm / 2400*520mm / 2400*600mm |
High Density Acoustic Panels Soundproof Felt Stylish Pattern Design Flame Resistant Wall Decor
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | Choose From Our Color Chart |
| Size: | 2420*1220/1200*600mm, Other Size |
Soft Fiberglass Fabric Acoustic Panel Soundproofing Wall Sound Reduction Fabric
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
12mm Sound Absorbing Panels Dense Acoustic Panels Echo Noise Reducing Sound Panels Tackable Studio Panels For Wall Ceiling Acoustic Treatment
| Name: | PET Felt Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
4 Pieces Wood Slat Acoustic Panels Stylish Decor Noise Reduction 3D Textured Panel For Ceiling And Wall
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood, PVC |
2750 X 320 Wood Slat Ceiling Wood Slate Acoustic Panel Acoustic Panels Acoustic Sound Proof Panels
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Custom 12mm Polyester Fiber Acoustic Panels Eco Friendly Sound Absorbing Wall Panels
| Name: | PET Felt Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |


