All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ felt acoustic panels for walls and ceilings ] match 64 Products.
Linear Timber Slat Soundproof Panel For Office Ceiling Wall With Fast Installation
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Size: | 2400x600x21mm |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Wood Flexible Curved Slatted Wall Cladding Panel For Interior Noise Control Natural Wood Aesthetics
| Product Name: | Flexible Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Size: | 2400x600mm, Customized Size |
| Veneer Material: | TechWood, PVC, Natural Wood |
Soundproof Wall PET Acoustic Panels High Density Sound Dampening Panels Square
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
| Shape: | Rectangle/Customized |
Soft Thick Fabric Acoustic Wall Panels Noise Reduction Eco Friendly
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Fabric Wave Curved Acoustic Wall Panels Fiberglass Highly Sound Absorption
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
2025 100% Polyester Fiber Speech Clarity Improved with 36 Options
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Product Name: | 9mm PET Felt Acoustic Panel DIY Sound Aborbing Wall Board For KTV |
| Decorative Options: | Rich And Colorful, Different Color Surface Decorative Cloth For Choice |
2400 X 600 Wood Slat Wall Wood Slat Grooved Acoustic Panel Sound Proof Board
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Akupanel Wood Acoustic Wall Panels Soundproof Interior Decoration For Home Office Or Apartment
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
2750 x 320 Akupanel Wood Strip Slats Panel Decorative Indoor Sound Insulation Wall Board For Home
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Wood Sound Absorbing Slatted Wall Panels PET Felt MDF Core Office Home Decoration
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |


