All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ felt acoustic panels for walls and ceilings ] match 64 Products.
Interior Ceiling Felt Acoustic Baffles Sound Absorbing Acoustic Fiberglass Wall Panels
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
Polyester Felt Hexagonal Acoustic Wall Panels Sound Proofing Panels For Office
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
10mm Architectural Hex Acoustic Panels Felt Sound Absorbing Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Custom Patterned PET Polyester Felt Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
10mm Hexagon Acoustic Panel Felt PET Sound Absorbing Panels For Home Office Classroom
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
25mm Fiberglass Ceiling Mounted Acoustic Panels Felt Cloud Hanging Baffles Sound Absorption
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
Wood Premium Acoustic Wall Panels for Home Office and Commercial Use
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Slatted Acoustic Wall Panel With Customizable Veneer 240 X 60cm Factory Made
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Thickness: | 21/11/13/15mm |
Office Used Soundproof Materials Density Board Factory Slatted Home Theatre Acoustic Wall Panel
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Indoor Wood Slat Sound Absorbing Panels For Offices Homes And Studios Acoustic Environment
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Size: | 2400x605mm |


