All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ felt acoustic panels for walls and ceilings ] match 64 Products.
240 X 60 Cm Wood Slat Acoustic Panel Factory Producing Office Wall PET Sound Absorbing
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Eco Friendly Wood Acoustic Panels with Wood Veneer for Stylish Interiors Panel
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Wood Slat Acoustic Panels PET Back Board With High NRC For Stylish Interior Noise Control
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Wood Grain Slat Acoustic Panel Integrated Sound Absorption Noise Solutions for Contemporary Interiors
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Interior Wall Fabric Acoustic Panel Fiberglass Decorative Sound Absorbing Panels
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Cinema KTV Fabric Acoustic Panel Anti Collision Decorative Sound Absorbing Wall Panels
| Material: | Fiberglass+Fabric |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Custom Manufacturer Fabric Acoustic Panel Polyester Fiber Fabric Wrapped Sound Panels For Gym
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
9mm 12mm Acoustic PET Felt Panels Soundproofing Wall Decor Recording Room Board
| Name: | PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
9mm 12mm PET Felt Acoustic Wall Panels Indoor Soundproofing Square Panels
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |
12mm Indoor Decorative Pet Felt Polyester Fiber Acoustic Hexagon Soundproof Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |


