All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ sound absorbing acoustic sound board ] match 148 Products.
Recycled PET Acoustic Wall Panels 9mm Soundproof Polyester Fiber Boards For Interior Design
| Name: | PET Felt Acoustic Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | Choose From Our Color Chart |
OEM ODM Wood Veneer Hexagonal MDF Acoustic Wall Panel
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |
Custom Manufacturer Fabric Acoustic Panel Polyester Fiber Fabric Wrapped Sound Panels For Gym
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Home Theater Soundproof Acoustic Slat Wall Panels Board Free Sample
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Flexible Wood Panel Acoustic Panels For Restaurant Hall Wall
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Customizable 3D Wood Veneer MDF Wave Panels - Bendable, Curly & Great for Acoustic Design
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Akupanel Soundproof Wood Wall Panels Effortless Installation Customizable Acoustic Solutions
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Akupanel Soundproof Wood Wall Panels Easy Install Custom Acoustic Options
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Wall Decoration Wood Veneer Acoustic Panels Lightweight PET Wall Panel Customized
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |
Apartment Home Decor Wood Akupanel Acoustic 3D Wall Panels For Soundproofing
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400*605mm, Other Size |


