All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ sound absorbing acoustic sound board ] match 148 Products.
Eco Friendly Fabric Acoustic Panel Polyester Cloth Fiber Glass Wool For Conference Room
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
9mm PET Square Acoustic Panels Soundproof Felt Acoustic Wall Panels For Office Home
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Decorative Options: | 36 Colors |
2750 x 320 Akupanel Wood Strip Slats Panel Decorative Indoor Sound Insulation Wall Board For Home
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Fabric Wrapped PET Acoustical Wall Panels Hotel
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Decorative MDF Wood Grille Panel With Veneer Finish For Stylish Acoustic Treatment
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Fabric Wave Curved Acoustic Wall Panels Fiberglass Highly Sound Absorption
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
25mm Fiberglass Ceiling Mounted Acoustic Panels Felt Cloud Hanging Baffles Sound Absorption
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
High Density Fabric Acoustic Panel Decorative Sound Absorption Panel For KTV Room Theatre
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Wood Veneer Acoustic Slat Panel 2400 x 600mm Thickness 21mm Custom Surface Finish
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Veneer Material: | Technical Wood |
Custom Wood Slat Wall Panel Soundproof Decorative Acoustic Treatment Supplier
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Veneer Material: | Technical Wood |


