All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ sound absorbing acoustic sound board ] match 148 Products.
A Wood Strip Grille Sound-absorbing Panel Made of PET + MDF + Veneer Material with an NRC Value Ranging From 0.85 to 0.95
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
PET Wood Veneer Lightweight Acoustic Panels Sound Absorbing Wall Panel Without MDF
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |
Contemporary Hotel Square Acoustic Panels Polyester Fiber Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Akustik PET Sound Absorbing Wall Panel Soundproofing Acoustic Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
PET Board Polyester Acoustic Square Sound Panels Office Sound Proofing Boards For Walls
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
PET Sound Absorber Board: Lightweight and durable, factory-direct with outstanding quality
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Hexagon Acoustic Wood Slat Panels PET Hexagon Wall Panel
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
PET 9mm Self Adhesive Square Acoustic Panels Soundproof Felt Fiber Acoustic Panels
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Decorative Options: | 36 Colors |
Wooden Sound Absorbing Board The Ultimate Solution For Home Conference Room And Theater Professional Results Guaranteed
| Product Category: | Akupanel |
|---|---|
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
| Thickness: | 21mm, Other Thickness |
Custom Sound Acoustic Panel Perfectly Customized for Individual Space and Acoustic Requirements
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |


