All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ sound absorbing acoustic sound board ] match 148 Products.
Eco Friendly Soft Fabric Acoustic Panel Sound Absorbing For Conversation Room
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Sound Proof Acoustic Wooden Acoustic Slat Wall Panel 13mm
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Contemporary Hotel Sound Acoustic Panel Polyester Fiber Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Custom Patterned PET Polyester Felt Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Polyester Fiber Carved Wood Texture Wall Sound-absorbing Board Customized Color Patterns
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
30*60cm Sound Absorbing Akupanel Wood Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Sound Absorbing Akupanel Panels Wooden Easy To Install Fully Customizable
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Colorful Flat Sound Proof Acoustic Panel PET Fire Retardant Studio Soundproofing Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Polyester fiber sound-absorbing board, soundproof material, recording studio, flame-retardant polyester felt, ceiling, wall panel
| Design Style: | Contemporary |
|---|---|
| Edge Type: | Beveled |
| Panel Size: | 2400*400mm / 2400*520mm / 2400*600mm |
Low Frequency Spectrum Acoustic Panel Board with Highly Effective Sound Absorption Applications
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Fire Retardant: | Strong Flame Resistance |


