All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ sound absorbing acoustic sound board ] match 148 Products.
Sound Absorption Fabric Acoustic Panel For Wall Metal Panel ROHS ISO Certification
| Eco-friendly: | Grade E1 |
|---|---|
| Function: | Highly Sound Absorption |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Art PET Polyester Fiber Sound Absorbing Board Acoustic Panel 1650gsm 1800gsm
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
PVC Veneer Hexagon Felt Polyester Fiber Sound Absorbing Board
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | 30*25.4cm Or Customized |
Safe Eco Friendly E1 Environmental Protection Level PET Sound-Absorbing Board for Health and Well-Being
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Cinema KTV Fabric Acoustic Panel Anti Collision Decorative Sound Absorbing Wall Panels
| Material: | Fiberglass+Fabric |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
50mm Fabric Wrapped Acoustic Wall Panel Back Glue Fiberglass Sound Absorbing Board
| Material: | Fabric+Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 600*300, Customized |
| Thickness: | 50mm |
Recycled PET Acoustic Felt Panels Sound Absorbing Board Wall Ceiling Absorbing Panel
| Material: | 100% Recycled PET |
|---|---|
| Size: | 2400*600mm, Customized |
| Thickness: | 12mm, Other Thickness |
Diamond-shaped wood grain veneer DIY living room decoration sound-absorbing board
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |
Glass Wool Fiberglass Acoustic Ceiling Panel Sound Proof Acoustic Board
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
A fiberglass soft panel sound-absorbing board with fireproof function and a sound insulation effect of over 90%
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |


