All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ sound absorbing acoustic sound board ] match 148 Products.
Customizable Size And Material Sound Acoustic Panel For Optimal Acoustic Performance In Professional Environments
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Contemporary Design Wooden Slat Mdf PET Soundproof Material Hotel Sound Absorbing Board
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Indoor Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
The PET material has excellent fireproof properties. The installation method is convenient and allows for customized patterns. It is also a soundproof board that can be joined together.
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Akupanel Wall Panels Soundproof Easy Installation Personalized Acoustic Choices
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Wood Veneer+Polyester Acoustic Panels Precision-cut Edges Custom Sizes/Wood Colors Available A1/B1 Fire-rated
| Type: | PET Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | Veneer+Polyester |
| Color: | Various Colors Available |
Stylish Square Acoustic Panels Polyester Fiber Sound Proof Insulation Board Customized
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Decorative Options: | 36 Colors |
Excellent Heat Insulation 9mm Pet Felt Acoustic Panel 1-3kg Per Square Meter
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
Akupanel Soundproof Panels For Walls Simple Setup Personalized Acoustics
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Soft Thick Fabric Acoustic Wall Panels Noise Reduction Eco Friendly
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Recycled PET Square Acoustic Panels Sound Reduction Polyester Fiber Sound Panel
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |


