All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ sound absorbing acoustic sound board ] match 148 Products.
Carving Felt Acoustic PET Panel Polyester Fiber Wall Board
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Customized PET Square Acoustic Panels Sound Absorption For Cinema Recording Room
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
|---|---|
| Sound Absorption Effect: | Better Sound Absorption Effect On Daily Noise Of 125-4000Hz |
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
Quiet Comfortable Solution 0.9 Nrc Pet Sound Acoustic Panel For High End Commercial Places
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
0.85 Average Sound Absorption Coefficient Pet Sound Acoustic Panel For Quiet Comfortable Communication In High End Commercial Places
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Hexagonal Akupanel soundproof medium-density fiberboard wood veneer wall panel soundproof board soundproofing manufacturer
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
High Density Glass Wool Ceiling Baffles Acoustic Fiberglass Sound Insulation Panels
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
Akupanel Wood Wall Panels Soundproof Hassle Free Fit Tailored Acoustic Perfection
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Akupanel Wood Soundproof Panels For Walls Quick Fit Custom Acoustic Innovations
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
3D Wood Or PVC Veneer MDF Wave Board Decorative Flexible Curly Bendable Curved Slat Acoustic Wall Panel Wall Akupanel
| Name: | Curved Wood Veneer Acoustic Panel |
|---|---|
| Standard Size: | 2400 X 600mm, Customized Size |
| Thickness: | 15/13mm, Other Thickness |
9mm 12mm Acoustic PET Felt Panels Soundproofing Wall Decor Recording Room Board
| Name: | PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |


