All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ sound absorbing acoustic sound board ] match 148 Products.
PET Felt Square Acoustic Panels 9mm Sound Aborbing Wall Board For KTV
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
| Color: | 36 Options |
Customized PET Round Acoustic Panels Soundproofing Board For Wall And Ceiling
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Rectangle 25mm Acoustic Slat Wood Wall Panels With Environmental Protection E1
| Service: | OEM/ODM |
|---|---|
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
| Fabric Flame Retardant: | None/B1 |
Polyester Fiber Acoustic Square Panels Felt Sound Dampening Wall Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Akupanel Easy Install Soundproof Wood Panels Tailored To Acoustic Needs
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
3D Acoustic Wall Panels Custom Colour Thickness 21/11/13mm
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Decorative 3D MDF Wave Board with Wood Veneer - Curved, Flexible & Ideal for Acoustic Treatments
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
3D Wood And MDF Slat Wave Board Decorative Flexible Curly Bendable Curved Slat Acoustic Wall Panel
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 15/13mm, Other Thickness |
Wood Akupanel Wall Panels Quick Installation Custom Sound Absorption Solutions
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
A kind of wooden soundproof board with multiple sizes available for customization and excellent sound absorption effect
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


