All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ sound absorbing acoustic sound board ] match 148 Products.
Streamlined Ceiling Acoustic Wood Wall Panels Slat Design
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Soundproofing Oak Akustik Panels Wall Decor Interior With Sound Absorption Coefficient 0.86-0.95
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Improved Speech Clarity 2025 Strong Flame Resistance Fire Retardant Shortened Reverberation Time
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
|---|---|
| Dimensional Stability: | Good Physical Stability |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
2400 X 600 Wood Slat Wall Wood Slat Grooved Acoustic Panel Sound Proof Board
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Decorative CNC-Carved PET Acoustic Panels With Custom Patterns And 3D Surfaces
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Akupanel Wood Wall Soundproof Panels Effortless Fit Tailored Acoustic Designs
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Akupanel Soundproofing Wood Wall Panels Simple Assembly Adaptable Acoustic Options
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
2025 100% Polyester Fiber Speech Clarity Improved with 36 Options
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Product Name: | 9mm PET Felt Acoustic Panel DIY Sound Aborbing Wall Board For KTV |
| Decorative Options: | Rich And Colorful, Different Color Surface Decorative Cloth For Choice |
Akupanel Wall Soundproofing Panels Smooth Setup Custom Acoustic Answers
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
60*60cm Custom Fit Akupanel Wood Soundproof Panels Simple Installation For Acoustic Excellence
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


